Ogrzewanie nadmuchowe płock

Kilka słów o nagrzewaniu


Grzanie nadmuchowe, to znaczy ogrzewanie powietrzne jest wyraźnie bardziej energooszczędne a także mniej awaryjne od tradycyjnych ogrzewań grzejnikowych. Na sam początek potrzebowałbym wyjaśnić na czym owe grzanie polega. Działa to tak, że przez system wentylacji w suficie albo posadzce przelatuje ciepłe powietrze, które napełnia szybko nasze dom. Jest to nadzwyczaj szybkie jak i komfortowe rozwiązanie – może potrwać do nawet kilkunastu minut! Jako, że zrelacjonowałem już plusy pora przejść do wad, które są naprawdę małe. Większość właścicieli grzania nadmuchowego poleca sprawdzić w pierwszej kolejności, czy wystarczy nam miejsca w ścianach na kanały tego nagrzewania. Jeżeli nie – no cóż, będzie to dużo trudniejsze. Najlepiej zdecydować się na te ogrzewanie już przy budowie budynku, a raczej przy murowaniu ścian. Kolejnym negatywem jest to, że jest to, hm… „Grzanie czasowe„, a właściwie krótkotrwałe. Jeżeli dojdzie do awarii niezwykle prędko ciepło przejdzie.