Oczyszczalnia ścieków biologiczna zgierz

Bakterie pomocne przy oczyszczaniu ścieków

Podczas gdy stawiamy dom, występują dodatkowo pytania co robić z mediami, czy podłączać zarówno prąd, gaz i wodę, czy tylko i wyłącznie prąd a przy tym wodę. Pytanie jest o tyle pożądane, że w przypadku budynków usytuowanych poza ciągiem domów, podłączenie mediów będzie niezmiernie kosztowne. Nikt nie ma zarazem wątpliwości, że odprowadzenia ścieków niestety nie unikniemy, ale zdołamy z głową i ekologicznie je zutylizować. Oczyszczalnia ścieków biologiczna jest stanowczo lepszym rozwiązaniem aniżeli szambo, które należy dość systematycznie i często opróżniać, a to niestety dodatkowo kosztuje. W wypadku szamba nie zdołamy nic odzyskać ze ścieków, które tam się znalazły. Zaś oczyszczalnia ścieków biologiczna, po zutylizowaniu dużej części stałych ścieków przez stosownie dobrane bakterie a przy tym odsączeniu pozostałych trwałych odpadków, które starczy tylko raz na rok wywieźć, oddaje nam bardzo wartościową wodę do podlewania ogrodu.