Krany laboratoryjne koluszki

Laboratorium.

Fachowe zaopatrzenie laboratoriów jest bardzo kosztowe. Może wahać się nawet w granicach paru milionów złotych. W najwyższym stopniu drogie są naturalnie specjalistyczne aparaty pomiarowe takie jak np. spektroskop. Są też tańsze sprzęty takie jak wirówki.
 W urządzeniu laboratorium ogromnie ważna jest dodatkowo hydraulika, dlatego że w trakcie pracy w laboratorium potrzebne jest niesłychanie częste mycie szkła laboratoryjnego. Krany laboratoryjne różnią się od tych wykorzystywanych w domu. Niezwykle często służą do przewodzenia np. wody destylowanej. Posiadają inne kurki niż tradycyjne krany. W pobliżu zlewu, przy kranie, przeważnie znajdują się specjalne myjki do przemywania oczu. Używa się ich wtenczas, gdy substancje drażniące nieplanowanie dostaną się do oczu.