Dieta kapuściana chojnice

Podstawy diety cukrzyka

Cukrzyca należy do tych chorób, w których ogromne znaczenie ma słusznie ułożony jadłospis. Wiele ludzi mających podwyższony poziom cukru we krwi boryka się również z nadwagą. Stosowny jadłospis pomoże nie tylko wyrównać stężenie glukozy, ale również odzyskać smukłą sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać szczególnie o tym, by konsumować tylko nieduże porcje artykułów o wysokim indeksie glikemicznym. Dieta cukrzycowa musi opierać się na nieprzetworzonych artykułach spożywczych. Dlatego też wszystkie posiłki najlepiej jest przyrządzać w domu. By dostarczyć sobie koniecznych składników, warto wielokrotnie sięgać po warzywa i owoce o mniejszej zawartości cukru. Do istotnych składników diety przynależą również chude mięso drobiowe, tłuszcze roślinne oraz produkty pełnoziarniste.