Instalacja fotowoltaiczna szczytno

Instalacja fotowoltaiczna – jaki system wyselekcjonować?

Wytwórczość energii słonecznej coraz częściej znajduje się w kręgu zaciekawienia prywatnych inwestorów, ponieważ świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie. Do budowy mini elektrowni słonecznej wolno również dostać ciekawe dotacje. Instalacja fotowoltaiczna zezwala tworzyć energię pomocną do oświetlenia budynku a także zasilenia instrumentów AGD lub RTV. Szeregi ogniw fotowoltaicznych (baterie słoneczne) najczęściej instaluje się na dachach, które wyróżniają się właściwą gęstością promieniowania.
Inwestorzy mogą zamontować układ typu on-grid bądź off-grid. Te pierwsze instalacje są podłączone do zewnętrznej sieci energetycznej skąd można brać energięw przypadku braków produkcji oraz odsprzedawać nadwyżki. W wypadku instalacji off-grid, nadwyżki wyprodukowanej energii podtrzymywane są w akumulatorze.