Budowa farm wiatrowych mikołów

Energetyka wiatrowa w Polsce

Różne są sposoby dostarczania energii. Od konwencjonalnych źródeł opartych o paliwa kopalne, przez energetykę atomową, a kończąc na źródłach energii odnawialnej. Przykładem tej ostatniej są coraz to popularniejsze wiatraki. Jednakże budowa farm wiatrowych to nie jest łatwe zadanie. Również polskie prawo nie upraszcza tego. Zagmatwane procedury powodują, że dochód jaki można osiągnąć na tego typu inwestycji w innych krajach, u nas jest dyskusyjny. W związku z tym do tego tematu trzeba podchodzić rozważnie i porządnie skalkulować przypuszczalne ryzyko. Ponieważ zwrot z inwestycji w farmę wiatrową może być rozłożony bardzo długo w czasie, co jeszcze bardziej powiększa ryzyko inwestycyjne. Aczkolwiek energetyka wiatrowa ma przed sobą dużą przyszłość.