gimnastyka dla osób starszych warszawa

Gimnastyka dla osób starszych

Gimnastyka dla osób starszych jest bardzo dobrym sposobem na zabicie nudy, ponieważ poprawia stan zdrowia, pozwala zachować odpowiednią sprawność fizyczną a także pozwala cieszyć się życiem poprzez aktywność życiową. Ćwiczenia gimnastyczne dla osób starszych trzeba dobrze sprecyzować, bo wiadomo każdy z wiekiem robi się słabszy, więc trzeba zadbać o to by senior wykonujący ćwiczenia wzmacniał siłę mięśni i ćwiczył przede wszystkim równowagę oraz by odpowiednio się rozciągać a także instruktorzy powinni wprowadzić ćwiczenia wytrzymałościowe. Każdy senior powinien na początku skontaktować się z lekarzem czy każde ćwiczenia gimnastyczne będą odpowiednie, lecz trzeba także pamiętać, że odpowiednie ćwiczenia dobierane są przez fizjoterapeutów.