Osoba starsza to skarb. Zasługuje na dobrą opiekę

W licznych kręgach kulturowych ludzie starsi byli niezwykle cenieni ze względu na wiedzę i doświadczenie. Zasiadali w radach, w wielu sprawach mieli głos decydujący, a kiedy zaczynali niedomagać, otaczano ich należytą opieką. Dziś często zapominamy, jakim skarbem jest osoba starsza. Seniorzy nieraz narzekają nie tylko na trudne warunki życiowe, ale po prostu na brak towarzystwa. Samotność jest szczególnie dotkliwa, kiedy ciało słabnie, a pamięć zaczyna szwankować.

Opieka nad osobami starszymi – warto prosić o pomoc!

Dla dzieci i wnuków moment, w którym osoba starsza – dawniej bardzo pomocna np. w opiece nad małoletnimi członkami rodziny – sama przestaje sobie radzić, jest szczególnie trudny. Zaskoczeni, próbują jakoś pogodzić pracę i inne obowiązki z opieką nad osobą starszą. Tymczasem w takiej sytuacji można postarać się o opiekunkę lub pielęgniarkę, która przyjdzie i pomoże w utrzymaniu higieny, przygotowaniu posiłków itd., a także będzie stanowić dla naszego seniora wsparcie emocjonalne.

Chcesz znaleźć naszego bloga, to wpisz w Google
pakowanie próżniowe
dodaj przepis
pakowanie żywności
tanie worki próżniowe